poniedziałek, 29 sierpnia 2016

New project: armored UAZ-469 w/ DshK

Cześć!

BMD-2 stoi już w gablocie, czas na coś nowego. 

Tym razem na tapetę biorę ten wdzięczny pojazd w odrobinę nietypowej konfiguracji.

BMD-2 is finished, so it's time for something new. I really like all 4-wheeled vehicles with mounted DshK machine gun on it. I have made Gaz-69 and Gaz-MM with it. Now I'm going to build a successor of these models. 
Cóż, mam słabość do wszystkiego na czterech kółkach, co dźwiga na sobie wkm DszK - był już Gaz-69, był Gaz-MM, czas na godnego następcę tych dwóch modeli. A skoro można to było połączyć z zainteresowaniem konfliktem w Donbasie - wybór był oczywisty.

Klika słów o pojeździe. UAZ należał do spadochroniarzy z 79. Samodzielnej Brygady Aeromobilnej z Mikołajewa. Używali przynajmniej kilkunastu UAZów w takiej konfiguracji. Wszystkie poniższe zdjęcia pochodzą z lata 2014 r. Początkowo nie posiadał żadnego dopancerzenia, ale chyba z czasem dotarło do chłopaków, że żadna to operacja antyterrorystyczna tylko zwykła wojna i postanowili swój pojazd w minimalnym stopniu zabezpieczyć. W międzyczasie pojawiły się też inne dodatki jak reflektory itd.

Few words about UAZ - this vehicle was used by paratroopers from 79th Airmobile Brigade. All of these photos was taken in July-August 2014.

Firstly UAZ didn't have any armor, but this situation changed fast.  

Czy to się udało - ciężko stwierdzić, brak informacji o dalszych losach pojazdu.

Model - za bazę posłuży mi model Trumpetera z widocznymi poniżej dodatkami. W Uazie za wiele miejsca nie ma, ale zamierzam zagracić go możliwie najmocniej. Czekam jeszcze na kółka od Def Model.

Here you can see what I'm going to use to build this model. I have to make a canvas, frame and armor plates by my own. 


Stelaż i fragment plandeki zamierzam wykonać samemu z drutu i greenstuffu, nie wiem jeszcze na 100% z czego wykonam dopancerzenie - ale chyba z polistyrenu.


Jak mawiał klasyk nie ma co "strzępić ryja", wracam do roboty. Pozdrowienia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz