środa, 9 marca 2016

2S3 Akatsiya - mud, wash and other stuff...Witajcie!Prace ostatnio posunęły się mocno do przodu i weszły w decydującą fazę. Przede wszystkim - mamy zrobione błoto i wash.

Hi,
I'm on a straight way to finish Akatsiya. First of all I made mud and wash.


Pierwszą warstwę wykonałem akrylami - Buff Tamiya, najpierw położony na lakier do włosów i wytarty, a następnie domalowane różne zacieki.

First layer of mud is made with Tamiya Buff color. I use hair spray technique and then I have painted some streaks.


Na to poszedł specyfik Africa Dust od AK, na który w okolicach wahaczy i powyżej zacząłem sypać pigmenty, wymieszane z piaskiem, trawką elektrostatyczną, zasuszonymi kawałkami liści etc. Całość utrwaliłem fixerem.
Na koniec pozostało podchlapać pigmentami mieszanymi z benzyną do zapalniczek i zrobić kilka tłustszych plam, zacieków/wycieków i oto efekt końcowy:After that I used AK enamel Africa Dust and sprinkled pigments with sand, pieces of leaf, etc., over it. I fix my work using pigment fixer. At the end I have made some stains and streaks using pigments mixed with lighter fluid, and AK enamels.

Procedura na kołach wyglądała podobnie, z tym, że tutaj gdzieniegdzie nakładałem wspomnianą powyżej mieszankę pigmentów "na mokro" z fixerem by uzyskać nieduże grudy błota.

Work with wheels was almost the same.

Poza tym w międzyczasie model otrzymał wash, odpryski, pierwszą warstwę różnych syfów, troszkę zróżnicowałem też kolorystykę farbami olejnymi. Tak to wygląda obecnie.

Apart from the mud I made wash, chipping, and first layer of so called weathering - stains, streaks, etc. Also I diversified colors of the model with oil paints. This is how it looks now: 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz