wtorek, 12 sierpnia 2014

T-64BV Trumpeter - inbox.

Cześć.

Chciałbym Wam podrzucić drobny inbox modelu, oraz opis przeróbek, których będę musiał na nim dokonać. Nie będę pokazywał zdjęć wszystkich wyprasek, bo szkoda na to czasu, ale skupię się na kilku najważniejszych elementach.

Jak widać pudełko standardowe dla Trumpetera, części zafoliowane, wysypują się praktycznie po otwarciu.

Hi,
Today i'd like to show you small inbox of this new Trumpeter model. I'm gonna to make it as a vehicle of Ukrainian Army, from still going anti-terrorist operation in Eastern Ukraine.
The turret. It looks really nice, but I'm wondering about improving the surface of antiradial cover.(Please look at the image below) 

Na początek wieża. Wygląda bardzo fajnie, detal dobry, choć jak tak porównuję ją z oryginałem, to wszystko jest... zbyt dokładne i czyste. Zastanawiam się czy by nie przeryć nieco linii pomiędzy okładziną antyradiacyjną i nie zaaplikować w nią trochę miliputa.


Teraz kadłub. Tutaj w zasadzie jedyna większa różnica pomiędzy czołgiem, który chcę wykonać, a modelem. Trumpeter w modelu założył, że kostki pancerza reaktywnego montujemy na dodatkowej pancernej płycie przyspawanej do kadłuba, takiej jak tutaj:
... i dzięki temu cały pancerz reaktywny układa się równiutko.
Tymczasem Ukraińcy na części pojazdów tej płyty nie mają i kostki przykręcają do właściwego pancerza:

 tak, że w miejscu widocznych na powyższym zdjęciu śrub tworzy się wybrzuszenie z kostek:

Toteż w moim wypadku będę musiał montować kostki bez użycia tej płyty:
The main difference between Trumpeter's model and the original vechicle is lack of additional armor plate on the front of the hull. I have to mount ERA bricks strictly on hull, without using the part that you can see above. 

Tak samo nieco inaczej - wyżej - będę musiał zamontować dolny panel z kostkami ERA na przodzie kadłuba.

Może teraz kilka słów o najważniejszej części zestawu - kostkach pancerza reaktywnego Kontakt-1. Moim zdaniem są naprawdę ładne i gdyby ktoś nie potrzebował ich w formie bardziej "zmęczonej i nierównej", to spokojnie mógłby używać tych z zestawu. Ja zapewne część z nich użyję, gdyż po pobieżnym przeliczeniu kostek na oryginalnym pojeździe 240 kostek fototrawionych to jednak za mało.

On this two photos you can see ERA bricks. They looks really nice and clean. I will use some of them, together with PE bricks from ET Model. 


Elementy fototrawione - Trumpek dał ich całkiem sporo, trzy nieduże arkusiki:

PE parts from Trumpeter kit. There are almost all needed details. 

Praktycznie wszelkie ważniejsze detale mamy na nich. Resztę można wykonać samemu. Może poza wspominanymi już zapięciami:
Besides Trumpeter PE parts, I only want to replace this clasps with PE parts from Aber

Które i tak nie są takie najgorsze.

Gąsienice Trumpeter sprezentował nam w formie pasków i ogniwek. Wyglądają całkiem dobrze, po budowie zresztą i tak niewiele ich będzie widać.
Track links. Trumpeter doesn't give us separate track links, but this one also looks nice. 

I jeszcze na koniec kilka zdjęć wyprasek:
... and at the end two photos of some other parts. The model looks really good, and it can be built OOB. I will have to make some small modifications, but I expect rather easy build. . 


Ogólnie model zapowiada się bardzo przyjemnie i poza drobnymi przeróbkami będzie go dość łatwo przystosować na replikę ukraińskiego T-64. W ciągu najbliższych dni postaram się rozpocząć budowę.

Pozdrowienia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz